Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 3597

Skąd: Łódż
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 19:32, 21 Lip 2012    Temat postu: Memoriał Wagnera 2012: Polska-Niemcy

Składy drużyn:

Polska: Piotr Nowakowski (9), Bartosz Kurek (19), Zbigniew Bartman (21), Michał Winiarski (9), Paweł Zagumny (2), Grzegorz Kosok (12), Krzysztof Ignaczak (L) oraz Michał Ruciak, Jakub Jarosz (1), Łukasz Żygadło, Marcin Możdżonek

Niemcy: Gyorgy Grozer (25), Marcus Popp (11), Max Günthör (2), Sebastian Schwarz (12) , Marcus Böhme (13), Simon Tischer, Marcus Steuerwald (L) oraz Jochen Schöps (1), Lukas Kampa (2), Christian Dünnes (2), Ferdinand Tille, Felix Fischer

Fajnie ze znowu skończyło się tak jak to my tego chcielismy,wynik taki jak obstawiałam,choć niektórzy jak Mielewski mówił robili tragedię a jak nie tragedię to przejęcie bo jak tym razem powiedział Wanio jesteśmy zakładnikami własnych zwyciestw.Miłe to ale ludzie to w każdym meczu będa teraz widziec 3:0 i porażka będzie teraz dla niiektórych wielkim zaskoczeniem,nie wygrana ale teraz porażka(fajnie Smile )ale ostrożnie!Dobrze że odbyliśmy mecz z Nimecami który może byc taki w ramach przypomnienia bo na IO kto wie czy nie spotkamy się więc fajnie że na tym turnieju gramy z tymi drużynami z którymi graliśmy pare miesięcy temu.Co do meczu to napewno ten pierwszy set bardzo się podobał,Niemcy postawili nam wysoko poprzeczkę i przez którą dało się przeskoczyć znowu dzięki walce,determinacji i chłodnej głowy.Bałam się że po tym jak Zbyszek noszalancko nieco zagrał z tej piłki która wiadome jest że się nie uda(,co innego sytuacja gdy Grzegosz Kosok przebijał pikę,) a lepiej z bezpiecznej i potem ewentualnie stawiać blok ale wiadomo ze to sa nerwy bo gdy się gra do 30 pare to sytuacja jest bardziej napięta ale Zbyszek zrozumiał swój błąd i pózniej ciągnął grę w ataku.Fajnie że pomimo zmęczenia,tego treningu który jeszcze dzisiaj nasi siatkarze mieli to potrafili kontynuowac nawet ukradkiem sił to co zawsze jest ich postanowienie,to co zawsze chą robić i to jest fajne,napewno to buduje morale zespołu.Potrafią mimo tej cięzkości wygrać z rywalem i postawić na swoim co stanowi wielką klasę tego zespołu i ważne z psychologicznego punktu widzenia Smile Wielka gratulację dla chłopaków!!! Smile

Ostatnio zmieniony przez Margaret dnia Sob 19:37, 21 Lip 2012, w całości zmieniany 3 razy
mischievous
Mistrz Typera LŚ 2013 :D

Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 4658

Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Sob 20:24, 21 Lip 2012    Temat postu:

Pierwszy set był według mnie najlepszy, choć końcówka mnie nie zadowoliła.. powinniśmy wygrać go czysto, no ale nie wnikam, każdy sędzia może się pomylić, a w naszym interesie jest, aby ta pomyłka była na nasza korzyść Smile Choć moim zdaniem nie potrzebujemy tego rodzaju "bonusów", ponieważ i tak gramy lepiej Very Happy
Trzeci set moglismy wygrać, ale nie dziwie się, zagrywka pana Grozera zrobiła swoje.
Nasz trener bardzo się w pewnym momencie zdenerwował, jak się okazuje po cześci źródłem tej złości był.. Zbyszek Bartman!

W emocjonującej końcówce pierwszego seta sobotniego meczu z Niemcami Zbigniew Bartman próbował atakować mocnym uderzeniem z głębi pola, zamiast bezpiecznie przebijać piłkę. - Nie chcę oglądać prób bohaterskich zbić, tylko zespół, który robi wszystko by wygrać - komentował po meczu trener Andrea Anastasi. Relacja Z Czuba i na żywo z meczu Polska - Argentyna w niedzielę po 16.30.
Przy stanie 26:26 poniosło Bartmana, który w chaotycznej akcji zbyt optymistycznie atakował z drugiej linii, zamiast po prostu przebić piłkę na drugą stronę. Anastasi wpadł w furię - rzucił flamastrem o parkiet, głośno krzyczał machając rękoma. Potem przez kilkadziesiąt sekund dochodził do siebie na ławce.
Czy tak zdenerwowało go zagranie Bartmana? - Tak, bo chłopaki wiedzą, czego od nich oczekuję - powiedział po meczu Włoch. - Nie chcę widzieć takich błędów, kiedy sytuacja nie wymaga, by je popełniać. Nie chcę oglądać prób bohaterskich zbić, tylko zespół, który robi wszystko by wygrać. Nie zależy mi na pojedynczych zagraniach, które są efektowne, ale nic nie dają. Chodzi o to, by wygrywać mecze, drużyna nie potrzebuje herosów - dodał Anastasi.
- Emocje na ławce są bardzo ważne, czasem trzeba zespół obudzić. Szczególnie w takich momentach, jak w pierwszym secie meczu z Niemcami, kiedy zawodnicy przysypiali - dodał Włoch.

źródło: sport.pl

No, może i ma racje, ale najważniejsze jest to, że wygraliśmy! Smile

Ostatnio zmieniony przez mischievous dnia Sob 21:01, 21 Lip 2012, w całości zmieniany 1 raz
Tish
Kurkowy Ręcznikowy

Posty: 645

PostWysłany: Sob 20:31, 21 Lip 2012    Temat postu:

Wygrana na pewno wszystkich cieszy, gdyż nie ma co tu dużo mówić mecz nie należał do najłatwiejszych. Nasi chłopcy wygrali walkę nie tylko z drużyną Niemiec, ale również ze swoim organizmem. Ciężkie treningi dają się we znaki, co zresztą da się zauważyć. Jednak mimo wszystko znów kontynuujemy dobrą passę Wink Mecz dostarczył dużo emocji, szczególnie morderczy pierwszy set, gdy Andrea w pewnym momencie wybuchł, podobnie trener Niemiec. W tym Memoriale szczególne wrażenia robią dla mnie ataki Piotra Nowakowskiego, a dokładniej jego gwoździe Smile Oczywiście wspaniałych akcji nie zabrakło.
Dzisiaj było na prawdę ciekawe widowisko Razz No i kibice, nie macie wrażenia, że przeciwko Niemcom, kibicowali 2x mocniej? Very Happy

MagdalenaM92
Główny Admin.

Posty: 4145

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob 21:21, 21 Lip 2012    Temat postu:

oczywiście nie oglądałam, jutro też nie wiem czy dam rade... Guma rozgrywał?

Tish

Posty: 645

PostWysłany: Nie 6:57, 22 Lip 2012    Temat postu:

Tak, rozgrywał Guma. W podstawowym składzie znaleźli sie: Zibi, Piotrek Nowakowski, Grzesiek Kosok, Guma, Bartek, Winiar i Igła. Na pewno będą puszczac powtorki, więc będziesz mogła obejrzeć

amylee
Mistrz Typera IO2012

Posty: 6470

Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Nie 8:34, 22 Lip 2012    Temat postu:

Ja jestem pełna podziwu że nasi chłopacy mimo obciążenia wygrali ten mecz. Oczywiście nie był łatwy ale to dobrze bo w takich sytuacjach tez musimy wygrywać.Już w 4 secie było mi żal naszych bo byli tak zmęczeni. Ale dali radę Smile Ehh ten Grozer akurat musiał odpalić swoją zagrywką Very Happy Wydaje mi sie że trener odreagował cała LŚ Very Happy Emocje w pierwszym secie były gorące Very Happy Ja tam ufam trenerowi i niech robi co chce byle żeby nasi wygrywali Smile Smile

Bartek ustabilizował zagrywkę Smile To cieszy. Co tu można wiecej pisać to są mecze towarzyskie i jeszcze formy nie ma. Ta forma ma być na IO.

mewka
Pasiasta Wilczyca :P

Posty: 11607

Skąd: Podkarpacie:)

PostWysłany: Nie 13:40, 22 Lip 2012    Temat postu:

Zwycięzców się nie osądza. Złoci są po ciężkim treningu i jeszcze nie wszystko funkcjonuje jak powinno, ale i tak pokazali kawałek dobrej siatkówki. A ten pierwszy set - niby mecz towarzyski, ale stan przedzawałowy już miałam Razz
No Grozer to zrobił swoje. Jak odpali to trudno go zatrzymać. Tą serią zagrywek spowodował jeszcze większy smutek po jego odejściu z Sovi Sad

amylee

Posty: 6470

PostWysłany: Nie 18:13, 22 Lip 2012    Temat postu:

Ale kibice Sovi nie powinni sie smucić odejściem Grozera. Schops dzisiaj pokazał jakim jest wspaniałym siatkarzem. On dzisiaj grał na pozycji przyjmującego.

mischievous

Posty: 4658

PostWysłany: Nie 18:21, 22 Lip 2012    Temat postu:

Rzeczywiście, pokazał co potrafi Smile Poza tym jest jeszcze Zbyszek, który również gra bardzo dobrze.
Ale jakiś tam smutek zawsze jest, kiedy odchodzi tak wysoko ceniony zawodnik..

Lei
Kurko Znawca

Posty: 5715

PostWysłany: Wto 20:03, 24 Lip 2012    Temat postu:

A mnie strasznie w tym meczu smuciło to i myślałam o Dzordżu.. Wtedy co ustrzelił Igłę zagrwką, gośc od transmisji pokazał jak najpierw jeden się uśmiechnął, potem drugi! Igła nie był przyzwyczajony do odbierania jego piłek, bo stali po jednej stronie boiska ;[
A potem był wywiad z jednym z chłopaków, nie pamiętam czy Cichym czy Miśkiem i tam w tle przez chwilę można było zobaczyc Igłę siedzącego na parkiecie i Dżordża kucającego koło niego, takie tam pogaduchy Smile xd

mischievous

Posty: 4658

PostWysłany: Wto 20:19, 24 Lip 2012    Temat postu:

Jeszcze pamiętam jak na początku przed meczem drużyny się ze sobą tradycyjnie witały i można było zobaczyć ten wspaniały zaciesz Igły po uściśnięciu ręki Dżordża, który zresztą tez się cieszył Very Happy
Widać że przez ten okres wspólnej gry w Resovii bardzo się ze sobą zakumplowali Smile

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.officialbartoszkurek.fora.pl Strona Główna -> Mecze reprezentacji 2011/2012 / siatkówka mężczyzn Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)