Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 11607

Skąd: Podkarpacie:)
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 8:23, 19 Maj 2012    Temat postu: LŚ, grupa B, I weekend, Polska - Finlandia

Polska - Finlandia

20.05.2012
godz. 02:00
Polsat Sport

Moje die ulubione reprezentacje, ale wiadomo, że Złoci są najważniejsi Very Happy

PostWysłany: Sob 9:00, 19 Maj 2012    Temat postu:

Ja też stawiam 3:1 dla Nas!Do boju Polsko!!! Smile Pora jest może trochę nieodpowiednia ale nasi chłopcy już od pierwszy piłek mnie budzą i podtrzymują aż do ostatniej Smile Dla nich wstane jak to się mówi w samym środku nocy i tak będe wiedziała o co chodzi

PostWysłany: Nie 3:21, 20 Maj 2012    Temat postu:

po to wygrywamy z brazylią zeby przegrac z finlandią i tak spierniczyc sprawe ... super Sad

PostWysłany: Nie 8:47, 20 Maj 2012    Temat postu:

Ja niestety nie należałam do lojalnych i po drugim secie usnęłam z włączonym telewizorem. Jaka kontuzja? Mówcie mi tu szybko.

amylee

Posty: 6470

PostWysłany: Nie 8:53, 20 Maj 2012    Temat postu:

Wydaje mi sie że to jeden z tych meczy w którym nic nie idzie. Widać było że chłopaki meczyli sie sami ze soba. Z drugiej strony to AA mógł zostawić taki skład czyli wyjściową 6 która grała z Brazylią. Szkoda bo po pierwszym secie myślałam że będzie 3:0. A potem mogliśmy wygrać 5 seta ale Finlandia miała więcej szczęscia dwa razy zagrywka nam wpadła. Nie ma co rozpaczać to jest dopiero pierwsza runda. Grunt że zdobywamy jakies punkty a nie przegrywamy i nic nie mamy z tego. Niech Finowie przyjada do Katowic wtedy im pokażemy jak sie gra w siatkówkęVery Happy Jednak Łukasz bardziej jest zgrany z chłopakami niż Guma.. Z całym szacunkiem do Marcina ale ja miałam ochote zmienić go po 3 secie gdzie nie skończył paru piłek. Mogł wejśc Wiśniewski on szybko sie przemieszcza na bloku. Ale też trzeba oddać przeciwnikowi że dobrze grał. No i kontuzja Michała. Mam nadzieję że nic poważnego. SadSad

PostWysłany: Nie 9:09, 20 Maj 2012    Temat postu:

W 5 secie przy stanie 9:13 o ile dobrze pamiętam. Przy skoku do bloku Kubiak upadł. Ale zszedł z boiska o własnych nogach tylko kulejąc. Dobrze ze miał stabilizatory. A nic więcej nie wiem czy to coś poważnego.

Ilona
Kadra A

Posty: 397

PostWysłany: Nie 9:11, 20 Maj 2012    Temat postu:

Ah..dziękuje za poinformowanie. Wink Miejmy nadzieję, że będzie dobrze!

amylee

Posty: 6470

PostWysłany: Nie 9:16, 20 Maj 2012    Temat postu:

No miejmy nadzieję. Ciekawe czy zagra przeciwko Kanadzie. Wiadomo jaki jest Dziku Very Happy On na PŚ z złamanym palcem a grał Very Happy

mewka

PostWysłany: Nie 9:33, 20 Maj 2012    Temat postu:

Dzik jest ambitny, ale jeśli po kolejnym meczu kontuzja ma się pogłębić to niech odpocznie Wink

Finowie lepiej zagrali i tyle. Wynik odzwierciedla grę obu zespołów. Dzisiaj jednak się nie spisali, ale oby z Kanadą poszło lepiej. Tak uwielbiam Finów, ale dzisiaj to całym sercem byłam za Złotymi!
Może po prostu po wygranej z Brazylią poczuli się zbyt pewnie i nie było tej koncentracji? Nic u nas nie działało. Bez dobrego przyjęcia też trudno było coś ugrać. Mamy przynajmniej ten jeden punkt, a to już coś Very Happy

PS Tervaportti pięknie rozgrywał Very Happy

Polska - Finlandia 2:3
(25:23, 23:25, 21:25, 25:22, 9:15)

Składy zespołów:
Polska: Zagumny, Jarosz, Możdżonek, Nowakowski, Winiarski, Kubiak, Ignaczak (libero) oraz Ruciak, Żygadło, Bartman i Kosok.
Finlandia: Tervaportti, Siltala, Hietanen, Ojansivu, Ma. Oivanen, Lehtonen , Hyvärinen (libero) oraz Mi. Oivanen, A. Esko i Tuominen.

Margaret

Posty: 3597

Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie 9:55, 20 Maj 2012    Temat postu:

Ja niestety meczu nie oglądałam może dlatego przegrali?Byłam zmęczona po całej nauce,sesja się zbliża i daje we znaki,jeszcze oglądałam wczoraj LM,mecz Chelsea:Bayern mecz zakończył się przed północną i po prostu padłam ale warto było oglądać Szkoda że meczu naszych siatkarzy nie widziałam ale dzisiaj jest powtórka o godz.19 i wszystko nadrobie!!Szkoda że chłopcy przegrali ale wynik wskazuje mimo wszystko na walkę,prawda?obejrze,ocenie teraz muszę czekać na powtórkę! Smile

amylee

Posty: 6470

PostWysłany: Nie 9:57, 20 Maj 2012    Temat postu:

No nie można powiedzieć że chłopaki nie walczyli. Bo dawali z siebie wszystko.

Margaret

Posty: 3597

Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie 10:06, 20 Maj 2012    Temat postu:

No i to dla mnie jest najważniejsze,gotowość,wola walki do samego końca bo wtedy można sobie mniej zarzucić,trudno dyspozycja dnia,przeciwnik i wiele innych rzeczy nie pomago tak też bywa ale trzeba iść dalej!!Szkoda że powtórka tak pózno,chyba że puszczą wcześniej chociaż wątpie bo są motocyklowe MŚ ale jak będzie leciało i Amy będziesz widziała to daj mi znać bo ja nie siedzę przed tv i nie wiem co się dzieje a wiesz że PS lubią zmieniać godziny transmisji! Razz

amylee

Posty: 6470

PostWysłany: Nie 10:12, 20 Maj 2012    Temat postu:

Jasne że dam znać Very Happy Ja mam cały czas włączony kanał sportowy Very Happy Teraz oglądam mecz Kuba-Rosja Very Happy Rosja juz 3 mecz gra 5 seta Very HappyVery Happy heh Very Happy

Lei

Posty: 5715

PostWysłany: Nie 12:20, 20 Maj 2012    Temat postu:

A ja nadal nie wierzę w to co się stało lol
szkoda, że nie szło, wczoraj , bo nie szło.. Finowie wykorzystali to. A nas, przynajmniej mnie to boli, bo wygraliśmy z Brazylią po takim pojedynku i ... oczekiwałam podobnej gry wczoraj.. Zibi wg mnie został za późno wpuszczony na boisko. Dobrze, ze chłopaki się uzupełniają. Nawet pan Tomasz mówił to . Dzisiaj wierzymy!!!

Diablica

Posty: 2131

PostWysłany: Nie 12:24, 20 Maj 2012    Temat postu:

Nie mogę w to uwierzyć, podobnie jak Lei. To był taki dziwny mecz...Miejmy nadzieje, że nasz waleczny Dziku nie zrobił sobie nic poważnego!
Wierzymy. Smile

Lei

Posty: 5715

PostWysłany: Nie 12:35, 20 Maj 2012    Temat postu:

Mają świadomośc panowie...

Marcin Możdżonek, kapitan reprezentacji Polski:
Jesteśmy rozczarowani naszą grą i tym, że nie odnieśliśmy zwycięstwa. To była naprawdę dobra lekcja, ale co nas nie zabije, może tylko nas wzmocnić.

Andrea Anastasi, trener reprezentacji Polski:
Jestem rozczarowany przegraną, ale czasami porażki się po prostu zdarzają. Graliśmy dziś inaczej i nie wyszliśmy na boisko z odpowiednim nastawieniem, skupieniem i koncentracją. Kiedy grasz źle – przegrywasz.

z konferencji po meczu

Weronika

Posty: 2285

Skąd: podkarpackie

PostWysłany: Nie 12:49, 20 Maj 2012    Temat postu:

Zwycięskiego składu się nie zmienia, dlatego trochę byłam zdziwiona pojawieniem się Pawła w szóstce, tym bardziej, że moim zdaniem Łukasz rozgrywał wczoraj lepiej.. Bardzo słabe przyjęcie, szkoda, że tak to się skończyło, bo zgubiliśmy punkty. Oby z Kanadą udało się wygrać, swoją drogą dziwnie wygląda tabela naszej grupy z Brazylią na ostatnim miejscu.. Very Happy

Lei

Posty: 5715

PostWysłany: Nie 12:52, 20 Maj 2012    Temat postu:

A moim zdaniem Łukasz przerósł Pawła. Jakby nie było to dłużej z chłopakami gra. I Paweł powinien byc na rezerwie, ale właśnie nie w 1 szóstce. Nie ma bata.

Weronika

Posty: 2285

PostWysłany: Nie 12:56, 20 Maj 2012    Temat postu:

Dokładnie Lei, Jarosz nie za bardzo miał z czego atakować.. Na pewno dla Pawła jest to dziwne, że stoi w kwadracie, ale fakt jest taki, że na ten moment Łukasz jest lepszy, także mam nadzieję, że z Kanadą już on wyjdzie od początku Smile

amylee

Posty: 6470

PostWysłany: Nie 13:10, 20 Maj 2012    Temat postu:

Ale wszystko od tego że nie byo przyjęcia!! I nawet Igła wczoraj nie błyszczał. Ale mam tak samo. AA nie powinien w tej pierwszej rundzie 6 zmieniać.

Margaret

Posty: 3597

Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie 14:52, 20 Maj 2012    Temat postu:

Własnie dopiero skończyłam oglądać mecz i również muszę przyznać że ten mecz był dziwny.Nie lubię oglądać powtórek z różnych przyczyn,po pierwsze że siedzę,oglądam i mam świadomość jaki będzie wynik i jak te losy tego spotkania się potoczą to mnie denerwuje bo nie można a przynajmniej ja nie umiem fascynować się za każdym razem,każdą piłką bo wiem że to i tak nie wyjdzie szczególnie coś takiego jest w tie-braku kiedy na zywo się ogląda i mimo że wynik niekorzystny to jeszcze jedną potem drugą piłką można jeszcze zmienić coś a jak siedzi CI gotowy wynik w głowie to nie ma tego zaangażowania.Ale starałam się nie przypominać wyniku i na początku się to udało,bo w pierwszym secie na początku szło nam dobrze i była zapowiedż choć to głupie wygranego meczu,piękny i skuteczny atak Piotrka Nowakowskiego na środku siatki przy stanie 4:2 dla nas!po prostu cudo,potem ta długa wymiana przy stanie 5:4 niestety przegrana ale robiła wrażenie,do tego skuteczne bloki i fajnie to wszystko wyglądało,wypuściliśmy przewagę po to aby wygrać na końcu tego seta.Szkoda że Zbyszek wszedł tak pózno bo dał dobrą zmianę na zagrywce piękny as serwisowy w 3 secie a potem jeszcze atak przy stanie podajże 20:21! Smile I póżniej odpowiednio w czwartym również as serwisowy i dobre spisywanie się na ataku.Widać że ten chłopak dobrze się czuje na tej pozycji nawet lepiej niż przyjęciu.Pokazuje większy potencjał i mam wrażenie że dopiero Zbyszek otwórzył się i pokaże że świeci jasno i będzie z pewnością konkurował o miejsce na tej pozycji choć zadanie ma trudne bo osoby na prawym skrzydle u Nas są naprawdę wysoko,wysoko!!Szkoda że tak to się potoczyło,straciliśmy wyrażnie koncntrację,przyjęcie bardzo słabo a efekt tego dalej wiadomo jaki jest.Szkoda ale Finlandia zagrała skoncentrowana,była bardziej zdeterminowana po wczorajszej porażce wiec chciała udownić swoją siłę w następnym meczu a że my to odczuliśmy to mówi się trudno.Jeszcze tylko dodam że bardzo nie lubię jak komentatorzy mówią np"mamy dwu punktową przewagę i możemy grać pewniej"Jak to słyszę to przepraszam ale podnosi mnie cieśnienie!W siatkówce potrafi się odrobić 7-pkt przewagi a Oni mówią że 2-pkt przewaga to taki bufor bezpieczeństwa!No takie zabezpieczenie że my mając taką 2-pkt przewagę od razu oddaliśmy Finlandii bo Sitala zaatakował dwa razy mocniej,trafiając w naszej niestabilne przyjęcie!Nie lubię tego i mnie to denerwuje ale to tak na marginesie Razz Dziękuje Amy za to że dała znać że mecz leci bo bym czekała do wieczora a za chwile mecz z Kanadą

Ostatnio zmieniony przez Margaret dnia Nie 14:52, 20 Maj 2012, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.officialbartoszkurek.fora.pl Strona Główna -> Mecze reprezentacji 2011/2012 / siatkówka mężczyzn Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)